Brúkararáðið hjá Landsneti

02-12-2020

Brúkararáðið hevur sum høvuðsuppgávu at ráðgeva leiðsluni á KT Landsins í Landsnet viðurskiftum. Í ráðnum verður viðgjørt um Landsnet tænastur verða veittar á nøktandi hátt, og hvørjar nýggjar tænastur ynskiligt hevði verið, vóru partar av Landsneti. Her kann nevnast vavið av tænastunum, prísáseting, bygnaðarlig viðurskifti, útveiting og KT trygd. Harumframt virka ráðslimirnir og ráðið sum umboð fyri einstøku stovnarnar, sum eru partur av Landsneti.
 
Formliga grundarlagið undir ráðnum er Starvsskipan fyri nevndina fyri Landsnet, og kann lesast her

   Ráð  Umboð    Telefon  Teldupostadressa
 AMR  Almannamálaráðið  Frankie Jensen  Umboð, Formaður  297070  frankie@av.fo
     Jan Sjóstein  Varaumboð  360000  jans@av.fo
 FISK  Fiskimálaráðið  Hans Albert Hansen
 Umboð  553212  hansalbert.hansen@fisk.fo
 FMR  Fíggjarmálaráðið  Torbjørn Lisberg
 Umboð  352809  torbjorn@hagstova.fo
     Sigurdjón Jónsson  Varaumboð  352746  sj@taks.fo
 HIMR  Heilsu- og innlendismálaráðið  Hansa Sørensen  Umboð  558090  hansa.sorensen@himr.fo
   Landsverk  Bergur Hansen  Umboð  290818  beha@lv.fo
 LMS  Løgmansskrivstovan  Flóvin Eidesgaard  Umboð  551035  fle@tinganes.fo
     Sofus Borðoy  Varaumboð  551022  sofusb@tinganes.fo
     Mortan Hentze  Varaumboð  558071  mortanh@tinganes.fo
   Løgtingið  Sólgerð Magnusdóttir  Umboð  363907  solgerdm@logting.fo
 UMMR  Uttanríkis- og mentamálaráðið
 Gundur Mortensen
 Umboð  555173  gundur@nam.fo
     Hjalmar Hansen  Varaumboð  555045  hjalmar@uvs.fo
 UVMR  Uttanríks- og vinnumálaráðið  Gunnleyg Árnafjall  Umboð, Varaformaður  556072  gunnleyga@uvmr.fo
     Sólrun Gleðisheygg  Varaumboð  556071  solrung@uvmr.fo
 
 Kommunufelagið  Lars Larsen Black  Umboð  302365  lars@torshavn.fo

 

 AMR  FISK  FMR  HIMR  LANDSVERK
 Almannaverkið  -  Akstovan
 Apoteksverkið  -
 Familjufyrisitingin  -  Gjaldstovan
 Deildin fyri arbeiðs- og almannaheilsu
 -
 Javnstøðunevndin
 -  Hagstovan
 Etiska ráðið
 -
 Sjóndepilin
 -
 KT Landsins
 Fólkaheilsuráðið  -
 -  -  Landsbanki Føroya
 Gigni  -
 -  -  Lønardeildin
 Heilsutrygd  -
 -
 -  Strandfaraskip landsins
 Ílegusavnið
 -
 -  -
 TAKS
 Klaksvíkar Sjúkrahús
 -
 -  -  Talgildu Føroyar
 Suðuroyar Sjúkrahús
 -
 -  -  -  Talgilda Heilsuskipanin  -
 -  -  -  Umhvørvisstovan  -

 

 LMS  LØGTINGIÐ  UMMR  UVMR  KOMMUNUFELAGIÐ
 Føroya Kærustovnur  Landsgrannskoðanin
 Felags fyri miðnámsskúlar
 Arbeiðseftirlitið
 Bú- og heimat. í Suðuroy
 -
 Løgtingsins Umboðsmaður
 Føroya Stiftsstjórn
 Búnaðarstovan
 Roðin
 -
 -  Granskingarráðið
 Heilsufrøðiliga Starvsstovan
 VEKS
 -  -  Landsbókasavnið  Jarðfeingi  Økist. í Sandoyar sýslu
 -
 -
 Musikkskúlin
 Nora  -
 -  -  Nám
 Sjóvinnustýrið  -
 -  -  Próvstovan
 Vinnuframagrunnurin  -
 -
 -  Sernám
 Vinnustovnurin
 -
 -  -
 Studni
 Visit Faroe Islands
 -
 -  -
 Tjóðpallur Føroya
 -
 -
 -  -  Tjóðsavnið  -  -
 -  -  Tjóðskjalasavnið  -  -
 -  -  Yrkisdepilin  -  -

 

 

 

 

 

Aftur til bygnað

Gjaldstovan | Kvíggjartún 1 | FO-160 Argir | Tel: +298 35 24 00 | gjaldstovan@gjaldstovan.fo | EAN 5797100000010 | V-tal 343269