Brúkararáðið hjá Landsneti

11-12-2018

Brúkararáðið hevur sum høvuðsuppgávu at ráðgeva leiðsluni á KT Landsins í Landsnet viðurskiftum. Í ráðnum verður viðgjørt um Landsnet tænastur verða veittar á nøktandi hátt, og hvørjar nýggjar tænastur ynskiligt hevði verið, vóru partar av Landsneti. Her kann nevnast vavið av tænastunum, prísáseting, bygnaðarlig viðurskifti, útveiting og KT trygd. Harumframt virka ráðslimirnir og ráðið sum umboð fyri einstøku stovnarnar, sum eru partur av Landsneti.
 
Formliga grundarlagið undir ráðnum er Starvsskipan fyri nevndina fyri Landsnet, og kann lesast her

  Ráð Umboð  Telefon Teldupostadressa
 AMR  Almannamálaráðið  Frankie Jensen  Umboð, Formaður  297070  frankie@av.fo
 FISK  Fiskimálaráðið  Heri Joensen  Umboð  553212  heri.joensen@fisk.fo
 FMR  Fíggjarmálaráðið  Kári Holm Johannesen  Umboð  352809  khj@hagstova.fo
     Sigurdjón Jónsson  Varaumboð  352746  sj@taks.fo
 HIMR  Heilsu- og innlendismálaráðið  Hilmar Høgenni  Umboð  558090  hilmarh@amr.fo
     Hansa Sørensen  Varaumboð  734051  hansa.sorensen@himr.fo
 LMS  Løgmansskrivstovan  Flóvin Eidesgaard  Umboð  551035  fle@tinganes.fo
     Sofus Borðoy  Varaumboð  551022  sofusb@tinganes.fo
     Mortan Hentze  Varaumboð  558071  mortanh@tinganes.fo
   Løgtingið  Sólgerð Magnusdóttir  Umboð  363907  solgerdm@logting.fo
 MMR  Mentamálaráðið  Gundur Mortensen  Umboð  555173  gundur@nam.fo
 SMR  Samferðslumálaráðið  Bergur Hansen  Umboð  290818  beha@lv.fo
     Hans Albert Hansen  Varaumboð  290826  hah@lv.fo
 UVMR  Uttanríks- og vinnumálaráðið  Gunnleyg Árnafjall  Umboð, Varaformaður  556072  gunnleyga@uvmr.fo
     Sólrun Gleðisheygg  Varaumboð  556071  solrung@uvmr.fo
   Kommunufelagið  Lars Larsen Black  Umboð  302365  lars@torshavn.fo

 

 AMR FISK FMR HIMR LMS
 Almannaverkið  Búnaðarstovan  Gjaldstovan
 Apoteksverkið  Føroya Kærustovnur
 Familjufyrisitingin  -  Hagstovan
 Deildin fyri arbeiðs- og almannaheilsu
 -
 Javnstøðunevndin
 -  KT Landsins
 Etiska ráðið
 -
 Sjóndepilin
 -
 Landsbanki Føroya
 Fólkaheilsuráðið  -
 -  -  Lønardeildin
 Gigni  -
 -  -  TAKS
 Heilsutrygd  -
 -
 -  Talgildu Føroyar
 Ílegusavnið
 -
 -  -
 -
 Klaksvíkar Sjúkrahús
 -
 -  -  -
 Suðuroyar Sjúkrahús
 -
 -  -  -  Talgilda Heilsuskipanin  -
 -  -  -  Umhvørvisstovan  -

 

 LØGTINGIРMMR SMR UVMR KOMMUNUFELAGIÐ
 Landsgrannskoðanin  Felags fyri miðnámsskúlar
 Akstovan
 Heilsufrøðiliga Starvsstovan
 Bú- og heimat. í Suðuroy
 Løgtingsins Umboðsmaður
 Føroya Stiftsstjórn
 Arbeiðseftirlitið
 Jarðfeingi
 Roðin
 -
 Granskingarráðið  Landsverk
 Nora
 VEKS
 -  Landsbókasavnið  Strandfaraskip landsins  Sjóvinnustýrið  Økist. í Sandoyar sýslu
 -
 Musikkskúlin
 -
 Vinnuframagrunnurin  -
 -  Nám  -
 Vinnustovnurin  -
 -  Próvstovan  -
 Visit Faroe Islands  -
 -
 Sernám  -
 -
 -
 -  Studni
 -
 -
 -
 -  Tjóðpallur Føroya
 -
 -
 -
 -  Tjóðsavn Føroya  -  -  -
 -  Tjóðskjalasavnið  -  -  -
 -  Yrkisdepilin  -  -  -

 

 

 

 

 

Aftur til bygnað

Gjaldstovan | Kvíggjartún 1 | FO-160 Argir | Tel: +298 35 24 00 | gjaldstovan@gjaldstovan.fo | EAN 5797100000010 | V-tal 343269